Home»Blog»Skuteczne metody deratyzacji

Skuteczne metody deratyzacji

Prawidłowo przeprowadzona deratyzacja pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób wywołanych przez szczury i myszy. Sprawdzone metody to sposób na uniknięcie uszkodzenia mienia, np. towarów, mebli, a nawet budynków. Profesjonalne usługi kontroli szkodników zapewniają zatem higienę i bezpieczeństwo w otoczeniu człowieka. Na czym polegają?

Czym jest deratyzacja chemiczna?

Deratyzacja jest jednym z działań, które pozwala poradzić sobie z problemem występowania gryzoni w otoczeniu człowieka. W jej ramach stosuje się wiele sprawdzonych rozwiązań.

Metoda chemiczna to jedna z najpopularniejszych metod zwalczania gryzoni. Polega ona na stosowaniu specjalnie dobranych, trujących substancji w celu wyeliminowania myszy i szczurów. Najczęściej stosowane chemikalia to antykoagulanty oraz neurotoksyny. Ich działanie polega na zakłóceniu funkcjonowania układu krwionośnego lub nerwowego gryzoni, co skutkuje ich szybką śmiercią.

Nasza firma zajmuje się deratyzacją w Gdańsku i okolicach. Verminex jest liderem w tej dziedzinie, oferując kompleksowe i skuteczne usługi, które zapewnią Twojemu otoczeniu pełne bezpieczeństwo i czystość. Zaufaj profesjonalistom i skontaktuj się z nami już dziś!

Jak przebiega deratyzacja fizyczna i biologiczna?

Deratyzacja fizyczna to metoda oparta na użyciu specjalistycznego sprzętu, który pozwala na skuteczne odławianie i usuwanie gryzoni. Najczęściej stosuje się pułapki różnego rodzaju, które w łatwy sposób pozwalają na schwytanie lub uśmiercenie szkodników.

Z kolei deratyzacja biologiczna to metoda oparta na wykorzystaniu naturalnych wrogów gryzoni. Wykorzystuje się przy tym drapieżniki, takie jak koty, lisy czy węże. Ich obecność w otoczeniu powoduje, że gryzonie czują się zagrożone i rzadziej pojawiają się w pobliżu osiedli ludzkich.