Home»Blog»Na czym polega dezynsekcja?

Na czym polega dezynsekcja?

Nawet w najczystszych domach mogą pojawić się owady. Przechodzą kratkami wentylacyjnymi, wlatują przez okno, mogą być przyniesione z hotelu czy ze sklepu. Owady problem mogą stanowić nie tylko w domach, ale również w ogrodach. Ogromnym utrudnieniem jest także pojawienie się insektów w miejscach takich jak szpitale czy szkoły. We wszystkich tych przypadkach do likwidowania niechcianych owadów stosuje się dezynsekcję.

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja jest procesem polegającym na zlikwidowaniu szkodliwych owadów takich jak pchły, muchy, mole, mączniki, mkliki mączne, wszy, komary, mrówki, prusaki czy karaluchy, a także ich jaj i larw.

Przed przeprowadzeniem dezynsekcji należy w odpowiedni sposób przygotować pomieszczenie. Bez tego efekty mogą nie być zadowalające, a ponadto może dojść do uszkodzeń mienia np. obrazów, czy elektroniki. Dezynsekcję powinien przeprowadzić specjalista, inaczej może nie być skuteczna. Substancje używane przez profesjonalne firmy są bardzo silne. Mimo to nie stanowią zagrożenia dla osób, które będą przebywać w pomieszczeniu po przeprowadzeniu dezynsekcji.

Wszystkie osoby, które mają problem z obecnością niechcianych owadów, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty dezynsekcji w Gdańsku.

Jakimi metodami przeprowadza się dezynsekcję?

Metodę dezynsekcji dostosowuje się do zastanego problemu oraz wielkości pomieszczenia. Jedną z nich jest zamgławianie ULV. Technika ta jest doskonała w zwalczaniu pluskiew i komarów.

Inną metodą dezynsekcji jest żel. Stosowany jest najczęściej w walce z prusakami, karaluchami oraz mrówkami. Nakładany jest na powierzchnie, na których przebywają insekty. Jest to rodzaj trutki pokarmowej.

Stosuje się również metody termiczne takie jak wygrzewanie i wymrażanie przy użyciu suchego lodu.