Home»Blog»Jak przygotować mieszkanie pod dezynsekcję?

Jak przygotować mieszkanie pod dezynsekcję?

Znaczna część owadów to gatunki pożyteczne i niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania różnych ekosystemów. Niestety istnieją również takie, które pojawiają się w miejscach zamieszkiwanych przez ludzi, stanowiąc utrapienie, a nierzadko także spore zagrożenie dla zdrowia. W domach i mieszkaniach mogą pojawiać się m.in. karaluchy, prusaki, pluskwy, mrówki i rybiki. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z ich inwazją jest zlecenie wykonania profesjonalnej dezynsekcji. W Gdańsku usługi tego rodzaju świadczy firma Verminex. Przekonajmy się, w jaki sposób należy przygotować pomieszczenia dla uzyskania najlepszych efektów i co zrobić, by zminimalizować ryzyko związane z używanymi chemikaliami.

Bezpieczeństwo podczas dezynsekcji

Preparaty używane do eliminowania owadów są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, w stężeniach, w jakich są nanoszone na poszczególne powierzchnie, jednak mimo tego przed rozpoczęciem całego procesu należy zadbać o właściwe przygotowanie wszystkich pomieszczeń. Kluczowe będzie schowanie wszelkich produktów żywnościowych oraz naczyń i akcesoriów kuchennych używanych do przyrządzania oraz spożywania posiłków. Na czas prowadzenia zabiegów należy też usunąć używane środki higieniczne – szczoteczki do zębów, mydło czy ręczniki. W mieszkaniu podczas dezynsekcji nie powinny przebywać ani ludzie, ani zwierzęta domowe. Ze względu na stosowane chemikalia warto również zabezpieczyć hodowane rośliny.

Co należy zrobić przed rozpoczęciem dezynsekcji?

Bardzo ważne będzie zadbanie o łatwy dostęp do wszystkich miejsc, w których mogą bytować owady. Na ogół potrzebne będzie odsunięcie mebli od ścian oraz odłączenie sprzętów AGD od zasilania z uwagi na to, że większość wykorzystywanych preparatów to roztwory wodne, które mogłyby spowodować zwarcie, a nawet doprowadzić do porażenia u nanoszącego je pracownika. Po zakończeniu dezynsekcji konieczne okaże się zwykle wietrzenie oraz mycie poszczególnych powierzchni. Zależy to jednak od charakterystyki użytego preparatu, a dokładne wskazówki na ten temat przekazują osoby wykonujące zlecenie.