Home»Blog»Jak bezpiecznie pozbyć się gniazda os?

Jak bezpiecznie pozbyć się gniazda os?

Osy są owadami zaburzającymi spokój i harmonię podczas wypoczynku w ogrodzie, czy na działce. Chętnie przylatują do jedzenia i słodkich napoi. Sprawia to niebezpieczeństwo przypadkowego połknięcia ich, co bywa bardzo niebezpieczne. Poza tym zdarza się, że osy żądlą mimo braku jasnej dla człowieka przyczyny. Z tego powodu, jeśli zauważy się zwiększoną ilość tych owadów, warto rozejrzeć się w poszukiwaniu gniazda.

Jak profesjonaliści usuwają gniazda os?

W internecie pełno jest niemądrych rad dotyczących usuwania gniazd os we własnym zakresie. Najlepszym sposobem jest wezwanie profesjonalistów, którzy pozbędą się gniazda i owadów w skuteczny sposób. Do tego celu wykorzystuje się profesjonalne środki owadobójcze, które w niedługim czasie unieszkodliwiają insekty. Środek rozpylany jest na gniazdo oraz do jego wnętrza. Gdy owady są martwe, usuwa się gniazdo. Na koniec konieczne jest zabezpieczenie otworów i szczelin, w których owady mogłoby odbudować swoje siedlisko.

Jeśli potrzebujesz usługi usunięcia gniazda os w Gdańsku lub okolicznych miejscowościach, zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego nie należy usuwać gniazd os we własnym zakresie?

Aby usunąć gniazdo os, konieczna jest wiedza na temat tego, w jaki sposób poprawnie to wykonać. Poza tym, aby zrobić to w sposób bezpieczny, niezbędne jest zastosowanie kombinezonu ochronnego. Zakup takiego kombinezonu nie jest tani, a w przypadku osób, które nie zajmują się zawodowo usuwaniem gniazd, najprawdopodobniej będzie użyty on jedynie raz.

Usuwanie gniazda bez zadbania o środki bezpieczeństwa może doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń. W przypadku osoby uczulonej na jad osy już jedno użądlenie może spowodować wstrząs anafilaktyczny a w jego wyniku śmierć. Poza tym podczas usuwania gniazda ucierpieć mogą osoby postronne.