Home»Blog»Czy da się ograniczyć pojawienie się szkodników w zakładach przemysłowych?

Czy da się ograniczyć pojawienie się szkodników w zakładach przemysłowych?

Skuteczne zabezpieczenie obiektów przemysłowych przed szkodnikami jest koniecznością, bez względu na branżę. Ich pojawienie się zagraża bezpieczeństwu ludzi, produktów i infrastruktury, dlatego ważne jest wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych. Kompleksowa ochrona przed gryzoniami oraz owadami wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Sprawdź, jak do niej podejść!

Działania profilaktyczne w walce ze szkodnikami

Zapobieganie pojawieniu się szkodników w zakładzie przemysłowym może obejmować wiele działań, które utrudnią lub uniemożliwią im wniknięcie do budynku. Wśród nich warto wymienić:

  • częste wietrzenie pomieszczeń,
  • ustawianie palet z towarami z zachowaniem odstępu od ściany,
  • likwidowanie kryjówek owadów i gryzoni,
  • usuwanie szczelin w murach, sufitach i podłogach,
  • dbanie o czystość w budynku,
  • właściwe przechowywanie produktów, które szczególnie kuszą szkodniki.

Zdarza się jednak, że podejmowane działania są niewystarczające i na terenie obiektu zalęgną się owady, myszy lub szczury. Jeśli potrzebujesz dezynfekcji lub deratyzacji w Gdańsku, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jak zwalczać szkodniki?

Dla zabezpieczenia się przed rozprzestrzenianiem się szkodników ważne jest regularne sprawdzanie terenu wokół budynków. W przypadku zlokalizowania gniazd konieczne jest dokładne ich usunięcie. Jedną ze skutecznych metod jest zainstalowanie urządzeń monitorujących, które potwierdzą obecność gryzoni bądź owadów. Wówczas można zastosować konkretne rozwiązania jak np. deratyzacja czy dezynfekcja. Na ogół są one przeprowadzane w formie oprysków oraz zastosowania specjalnych pułapek. Szczególny problem mogą stanowić gniazd os i szerszeni, których usunięciem powinni się zająć profesjonaliści.